علت کدر شدن فرش

بررسی علت کدر شدن فرش | راه های جلوگیری از آن

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

شعب قالیشویی ارم

فرش به عنوان پر استفاده ترین وسیله در منازل همیشه در معرض آلودگی های زیادی هستند، به همین دلیل در قالیشویی ارم تصمیم گرفتیم علت کدر شدن فرش را در این نوشتار بررسی کنیم تا بتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

علت کدر شدن فرش بعد از شستشو

با توجه به اینکه کدر شدن فرش ها به عوامل مختلفی بستگی دارند در ادامه، مهم ترین علت ها را بررسی خواهیم کرد:
1. گردگیری نکردن فرش: بی توجهی به گردگیری فرش می تواند باعث تجمع ذرات گرد و غبار شود و به مرور زمان فرش را کدر نشان دهد. از بین بردن منظم گرد و غبار از قسمت های مختلف فرش برای حفظ تمیزی آن و جلوگیری از نفوذ عمیق تر گرد و غبار به داخل الیاف فرش بسیار مهم است.
2. شستشو با دمای آب نامناسب: بهترین دمای آب برای شستشوی فرش آب ولرم است . استفاده از آب ولرم به جلوگیری از آسیب به الیاف فرش و حفظ ظاهر آنها کمک می کند، آب داغ در واقع می تواند به الیاف فرش آسیب برساند و به مرور زمان ظاهری رنگ پریده و کدر را ایجاد کند.
3. استفاده از شوینده نامناسب: استفاده از شوینده نامناسب می تواند اثرات مضری بر ظاهر و وضعیت کلی فرش شما داشته باشد. شوینده های شیمیایی معمولا دارای خواص قلیایی و اسیدی هستند که باعث ایجاد لکه و آسیب به الیاف فرش می شوند. پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از کدر شدن فرش، از قالیشویی حرفه ای برای شستشو استفاده کنید تا دغدغه ای بابت کدر شدن فرش ها نداشته باشید.
4. آبگیری نامناسب: آبگیری صحیح فرش یک مرحله بسیار مهم در فرآیند شستشوی فرش است. با شستشوی فرش در منزل و همینطور آبگیری نادرست، می توانید باعث کدر شدن فرش شوید، متخصصان قالیشویی ارم دارای مهارت و تجربه لازم برای مدیریت موثر فرآیند آبگیری هستند. ما اهمیت استخراج کامل آب پس از شستشوی فرش را برای جلوگیری از کدر شدن درک میکنیم.

علت کدر شدن فرش بعد از شستشو

راه های جلوگیری از کدر شدن فرش

با توجه به این اقدامات پیشگیرانه، می توانید از کدر شدن فرش های ارزشمند خود جلوگیری کنید:

 • استفاده از روفرشی: با استفاده از روفرشی مناسب، می توانید از کثیف شدن و کدر شدن سریع فرش های خود جلوگیری کنید.
 • نظافت منظم: فرش خود را به طور مرتب تمیز کرده تا از تجمع کثیفی، گرد و غبار و لکه هایی که می توانند به کدر شدن کمک کنند، جلوگیری کنید. جارو کشیدن مکرر فرش به از بین بردن آلودگی ها کمک می کند و ظاهر آن را تازه نگه می دارد.
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید: قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند باعث کم رنگ شدن و کدر شدن الیاف فرش شود. از فرش خود با استفاده از پرده ها در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید.
 • تمیز کردن سریع لکه ها: به سرعت لکه های غذا یا نوشیدنی را از روی فرش پاک کنید تا وارد الیاف فرش و کدر شدن آن نشود.
 • شوینده های مناسب: هنگام شستن فرش، از شوینده های مناسب استفاده کنید که به طور خاص برای الیاف فرش فرموله شده اند.
 • آبکشی کامل: پس از شستن فرش، حتما آن را به خوبی آبکشی کنید تا باقیمانده مواد شوینده یا محلول پاک کننده، از فرش خارج شود.
 • استفاده از خدمات حرفه ای قالیشویی: از خدمات قالیشویی حرفه ای مثل قالیشویی ارم استفاده کنید تا دغدغه ای بابت کدر شدن فرش بعد از شستشو نداشته باشید.

راه های جلوگیری از کدر شدن فرش

جمع بندی

یکی از مهم ترین دلیل کدر شدن فرش، شستشوی غیر اصولی می باشد که این مشکل از طریق قالیشویی ارم رفع خواهد شد، ما در قالیشویی ارم ابتدا به صورت حرفه ای، فرش ها را گردگیری خواهیم کرد و در مرحله بعد با استفاده از مواد شوینده مناسب با فرش شما و همینطور دستگاه های قالیشویی حرفه ای، اقدام به شستشو می کنیم، فرش پس از شستشو با استفاده از دستگاه های مکنده کاملاً از آب تخلیه می شود و برای جلوگیری از کدر شدن فرش، در محیط کاملاً مناسب آن را خشک می کنیم و در اسرع وقت به شما تحویل می دهیم.

سوالات متداول

 1. علت کدر شدن فرش چیست؟
  کدر شدن فرش به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از مهم ترین دلیل، شستشوی نامناسب می باشد.
 2. برای جلوگیری از کدر شدن فرش چه کار باید کرد؟
  سعی کنید از برخورد نور خورشید به فرش جلوگیری کنید و همینطور شستشوی اصولی فرش را به قالیشویی معتبر بسپارید.
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *