How to wash silk carpet by machine

نحوه شستشوی فرش ابریشم ماشینی

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

شعب قالیشویی ارم

فرش های ابریشمی ماشینی به دلیل بافت و ظرافت خاصی که دارند با به نحوه خاصی شستشو شوند. به همین دلیل با توجه به دغدغه زیاد بسیاری از افراد در رابطه شستشوی فرش ابریشم ماشینی، به جزئیات شستشوی این دسته از فرش ها می پردازیم.

استفاده از مواد شوینده مناسب فرش ابریشم ماشینی

برای فرش های ابریشمی و فرش های گران قیمت مهم است که شوینده های مناسبی را انتخاب کنید که به الیاف فرش آسیب نرسانند، استفاده از پودر یا آب ژاول برای شستشوی این دسته از فرش ها مناسب نیست.
برای شستشوی حرفه ای ابریشم ماشینی بهتر است که از قالیشویی های معتبر استفاده کنید تا با مواد شوینده حرفه ای، شستشو انجام شود. اصطلاح «شستشوی نانو» به کاربرد فناوری نانو در فرآیند شستشو اشاره دارد که می‌تواند به از بین بردن آلودگی و لکه‌ها به طور موثر و در عین حال به حداقل رساندن آسیب‌های احتمالی کمک کند.
مهم است که با خدمات قالیشویی حرفه ای یا متخصصان در این زمینه مشورت کنید تا از مناسب ترین مواد شوینده و روش های شستشوی مناسب برای فرش های ابریشمی استفاده کنید.

نحوه شستشوی فرش ابریشم ماشینی

استفاده از تجهیزات پیشرفته برای شستشوی فرش ابریشم ماشینی

شستشوی به وسیله تجهیزات پیشرفته برای جلوگیری از آسیب دیدن فرش ابریشمی بسیار مهم است، تجهیزات ریلی شستشوی فرش، به جای شستشوی دستی یا استفاده از پارو روی فرش، گزینه موثرتر و کارآمدتری هستند.
استفاده از پارو روی فرش می تواند باعث آسیب های شدیدی به فرش شود، با استفاده از تجهیزات قالیشویی، فرآیند تمیز کردن را می توان به صورت خودکار انجام داد و از شستشوی استاندارد، اطمینان حاصل کرد.

خشک کردن اصولی فرش ابریشمی ماشینی

خشک کردن فرش های ابریشمی در فضای باز در فصول گرم سال می تواند منجر به آفتاب سوختگی و محو شدن رنگ ها شود. نور شدید خورشید می تواند باعث آسیب دیدن فرش شود و ظاهر پر جنب و جوش خود را از دست بدهد. محافظت از الیاف ظریف ابریشم در برابر قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید بسیار مهم است. همچنین از سوی دیگر، خشک کردن فرش‌های ابریشمی در فضای باز در فصول سرد می‌تواند منجر به خشکی و ظاهری کم‌رنگ شود.
بهترین راه برای خشک کردن فرش، استفاده از گرمخانه در قالیشویی ها می باشد تا به صورت حرفه ای و بدون آسیب دیدن فرش، رطوبت ها از بین رود.

جزئیات شستشوی فرش ابریشمی ماشینی در قالیشویی

مراحل شستشوی فرش ابریشم در قالیشویی ارم به شرح زیر است:
● گردگیری فرش: این مرحله شامل پاک کردن گرد و خاک و زباله از فرش ابریشمی است. این کار را می توان با استفاده از تجهیزات حرفه ای انجام می دهیم.
● پاک کردن لکه: در صورت وجود لکه روی فرش ابریشم، قبل از شستن باید آن را از بین برد. بر اساس نوع لکه و الزامات خاص فرش، از روش های مختلف لکه بری استفاده می شود.
● تست رنگ: ابریشم پارچه ظریفی است، بنابراین انجام تست رنگ روی قسمت کوچک و نامحسوس فرش ضروری است. این تست تضمین می کند که فرآیند شستشو هیچ گونه آسیبی به فرش وارد نمی کند.
● از شوینده مناسب استفاده کنید: انتخاب یک شوینده مناسب که به طور خاص برای فرش های ابریشمی فرموله شده است بسیار مهم است. برای جلوگیری از آسیب به الیاف ظریف باید از مواد شیمیایی خشن یا پاک کننده های ساینده اجتناب شود.
● شستن فرش: فرش ابریشمی با استفاده از محلول تمیز کننده ملایم یا مواد شوینده به دقت شسته می شود.
● تخلیه فرش: پس از اتمام فرآیند تمیز کردن، آب اضافی و محلول تمیز کننده باید به طور موثری از فرش تخلیه شود.
● مرحله خشک شدن فرش: در نهایت فرش ابریشم توسط تجهیزات مخصوص خشکشویی، خشک می شود.
به یاد داشته باشید، برای اطمینان از شستشوی مناسب، همیشه بهتر است از قالیشویی های حرفه ای، استفاده کنید.

شستشوی فرش ابریشمی ماشینی در قالیشویی

جمع بندی

با توجه به اینکه شستشوی فرش ابریشمی باید بر اساس جزئیات لکه و نوع الیاف انجام شود، اگر قصد دارید از فرش های خود به صورت اصولی محافظت کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

  1. مهم ترین نکته در رابطه با شستشوی فرش ابریشمی ماشینی چیست؟
    اگر قصد دارید به صورت اصولی فرش های ابریشمی را شستشو دهید می توانید از قالیشویی ارم استفاده کنید.
  2. قالیشویی ارم از شستشوی اصولی فرش ابریشمی را انجام می دهد؟
    بله، پرسنل قالیشویی ارم بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می دهند.

امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *