اعلاشویی فرش چیست؟

اعلاشویی فرش چیست؟ | هزینه اعلاشویی

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

شعب قالیشویی ارم

اعلاشویی فرش شامل شستشوی حرفه ای و استفاده از مواد شوینده و محلول های خاصی در قالیشویی است که به طور خاص برای فرش های ظریف فرموله شده اند. این مواد شوینده برای الیاف فرش های ظریف و دستباف مناسب هستند و به از بین بردن موثر کثیفی و لکه ها کمک می کنند. البته اعلاشویی فرش، جزئیات بیشتری هم دارد که در این نوشتار، به آن می پردازیم.

تفاوت اعلاشویی فرش با شستشوی معمولی

  • دفعات شستشو: در روش‌های شستشوی معمولی، فرش‌ها معمولاً تنها یک بار شسته می‌شوند، اما در روش اعلاشویی فرش، تعداد دفعات شستشو دو مرتبه است و حتی به درخواست مشتری، بیشتر هم انجام می شود.
  • شوینده های تخصصی: در اعلاشویی فرش از مواد شوینده متفاوت و منحصر به فردی استفاده می کند که به طور خاص برای شستشوی فرش با الیاف خاص می باشد، این شوینده ها نه تنها از بین بردن موثر کثیفی و لکه ها را تضمین کرده بلکه دارای خواصی هستند که به بهبود بافت و الیاف فرش کمک می کند.
  • لکه برداری: در روش اعلاشویی فرش، در صورت نیاز مراحل تکمیلی مانند لکه برداری انجام می شود. این عملیات معمولاً در روش های قالیشویی معمولی انجام نمی شود.
  • فرش دستباف و ماشینی: روش شستشوی اعلا برای فرش های دستباف و ماشینی موثر است، برای استفاده از خدمات اعلاشویی فرش قالیشویی ارم، می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

تفاوت اعلاشویی فرش با شستشوی معمولی

هزینه اعلاشویی فرش

برای اعلاشویی فرش در قالیشویی ارم، نمی توان به هزینه ثابتی اشاره کرد ولی به طور کلی به عوامل زیر بستگی دارد:
1. اندازه های فرش: تعداد و اندازه فرش هایی که نیاز اعلاشویی دارند، در هزینه نهایی نقش دارد.
و نوع بافت و الیاف: فرش های مختلف دارای بافت و ترکیب الیاف متفاوتی هستند، مانند پشم، ابریشم، الیاف مصنوعی. فرش‌های ظریف یا گران‌قیمت به تخصص بیشتر و رسیدگی دقیق‌تر نیاز داشته باشند و در نتیجه هزینه‌های اعلاشویی بالاتری نیز دارند.
3. نوع شوینده ها و روش های مورد استفاده: انتخاب مواد شوینده و روش های اعلاشویی مورد استفاده، می تواند بر قیمت تمام شده تاثیر بگذارد. شوینده های تخصصی یا محلول های تمیز کننده طراحی شده برای فرش های خاص، هزینه بالاتری دارند.
4. هزینه های تعمیر و ترمیم: در مواردی که فرش ها نیاز به تعمیر یا ترمیم دارند، مانند وصله کردن قسمت های آسیب دیده یا از بین بردن لکه ها، این خدمات اضافی باعث افزایش هزینه اعلاشویی فرش می شود.

مزایای اعلاشویی فرش

● افزایش طول عمر و دوام: روش اعلاشویی فرش با از بین بردن کثیفی، گرد و غبار و آلودگی های عمیق به افزایش طول عمر فرش کمک می کند. با از بین بردن این ذرات، الیاف فرش کمتر شکسته می شوند و در نتیجه فرشی مقاوم تر و بادوام تر خواهید داشت.
● افزایش زیبایی و جذابیت: شستشو به روش اعلاشویی می تواند ظاهر فرش ها را مثل روز اول تبدیل کند و احساس خوبی بعد از اعلاشویی فرش خواهید داشت.
● کاهش جذب آلودگی: مواد مورد استفاده در اعلاشویی از بهترین کیفیت برخوردار هستند تا جذب آلاینده هایی مانند گرد و غبار، آلرژن ها و ذرات معلق در هوا را به حداقل برسانند.
ض حذف موثر لکه و آلودگی: روش‌ها و شوینده‌های خاصی که در اعلاشویی استفاده می‌شوند، در از بین بردن لکه‌های سرسخت و آلودگی‌های عمیق از روی فرش‌ها بسیار موثر هستند. این کار تمیزی کامل، از بین بردن بوی نامطبوع و بازیابی طراوت فرش را تضمین می کند.
● ارتقاء بهداشت و سلامت: اعلاشویی فرش محیطی سالم و بهداشتی را در منازل یا فضاهای تجاری ایجاد می کند. با از بین بردن کثیفی، آلرژن‌ها، گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها، از رشد و گسترش قارچ‌ها، باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌های مضر جلوگیری می شود.
● بازیابی رنگ های پر جنب و جوش فرش: این روش شستشو روی الیاف فرش باعث افزایش جذابیت رنگ های روشن و زنده فرش می شود.
● تعمیرات تخصصی فرش های خاص: در صورت آسیب دیدن فرش ها، متخصصان ما مهارت لازم برای تعمیر فرش دارند.

مزایای اعلاشویی فرش

جمع بندی

اعلاشویی فرش به ویژه برای فرش های خاص و منحصر به فرد مانند فرش های دستباف و نفیس، بسیار کاربردی می‌باشد. با توجه به اینکه اعلاشویی نیاز به مهارت و تجهیزات خاصی دارد شما می توانید برای ثبت سفارش از طریق سایت یا شماره تماس، با قالیشویی ارم در ارتباط باشید.

سوالات متداول

  1. بهترین خدمات اعلاشویی فرش را از کدام قالیشویی دریافت کنیم؟
    قالیشویی های مختلفی وجود دارد که اعلاشویی فرش را ارائه می دهد ولی اگر قصد دارید از بهترین خدمات اعلاشویی فرش استفاده کنید قالیشویی ارم، بهترین انتخاب می باشد.
  2. چه نوع فرش هایی به اعلاشویی نیاز دارند؟
    فرش های خیلی کثیف یا دستباف که باید با نهایت دقت و ظرافت، شستشو شوند.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *