شستن فرش در آپارتمان

شستن فرش در آپارتمان

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

شعب قالیشویی ارم

برای شستن فرش ها، ممکن است حیاط خانه آپارتمان را انتخاب کنید، به همین دلیل باید به نکات مهمی درباره شستن فرش در آپارتمان رعایت کنید.

نکات مهم قبل از شستن فرش در آپارتمان

1. قبل از شروع شستن فرش در آپارتمان، مراقب رنگ ندادن فرش باشید. برای اطمینان از این امر، از یک پارچه مرطوب آغشته به مواد شوینده استفاده کنید و به آرامی آن را روی سطح فرش بمالید. اگر رنگی نیست می توانید به شستشو ادامه دهید.
2. قبل از خیس کردن فرش به یاد داشته باشید که گرد و غبار را با دقت از بین ببرید، حواستان باشد که در طول این فرآیند به پرزهای فرش آسیب نرسانید، این کار ممکن است چالش برانگیز و خسته کننده باشد زیرا فرش ها اغلب در معرض آلودگی هستند.
3. برای اطمینان از تمیز شدن کامل، ممکن است لازم باشد این مرحله را چندین بار تکرار کنید.
4. داشتن فضای مناسب برای شستشوی فرش بسیار مهم است. اگر مکان مناسبی مانند حیاط ندارید، بهترین گزینه برای شما این است که شستشو را به یک قالیشویی حرفه ای بسپارید. آنها تخصص و تجهیزات لازم برای شستشوی حرفه ای فرش شما را دارند.

شستن فرش در آپارتمان

مراحل شستن فرش در آپارتمان

● اگر فرش شما زیاد کثیف نیست و فضا و زمان کافی برای شستشو را دارید می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.
● ابتدا فرش را با جاروبرقی کاملا تمیز کنید، زیرا اگر گرد و غبار روی فرش باقی بماند می تواند با شامپو فرش مخلوط شود و فرش را کدر جلوه دهد.
● اجازه دهید شامپو فرش مدتی روی فرش بماند تا به الیاف فرش نفوذ کند.
● در مرحله بعد ظرف مناسبی آماده کنید و طبق دستور ارائه شده آب و شامپو فرش را با هم مخلوط کنید. پس از آماده شدن محلول، یک اسفنج یا یک پارچه تمیز بردارید و آن را در مخلوط فرو کنید.
● اسفنج یا پارچه را به آرامی روی فرش بکشید و مطمئن شوید که محلول به الیاف نفوذ کرده است. به هر ناحیه لکه دار یا کثیف توجه بیشتری داشته باشید و در مرحله بعد از شستشو، خشک کردن فرش از اهمیت زیادی برخوردار است.

مراحل شستن فرش در آپارتمان

جمع بندی

برای شستن فرش در آپارتمان نیاز به رضایت تمامی ساکنین ساختمان می باشد، زیرا شستن فرش به طور بالقوه می تواند باعث اختلالاتی مانند سر و صدا و نشت آب باشد که می تواند آسایش سایر ساکنان را تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل به جای شستن فرش در آپارتمان بهتر است که شستشوی فرش های خود را به قالیشویی ارم بسپارید تا در سریع ترین زمان، فرش ها را شستشو شده تحویل بگیرید.

سوالات متداول

  1. چرا گردگیری فرش قبل از شستشو مهم است؟
    با گردگیری اصولی، مانع از کدر شدن فرش می شوید.
  2. بهترین راه به جای شستن فرش در آپارتمان چیست؟
    استفاده از خدمات قالیشویی معتبری مثل ارم که با تجهیزات حرفه ای، خیلی سریع شستشوی فرش را انجام می دهد.
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *